| IonutMiclos a întrebat:

Hei tpu.La ce analize se poate vedea dacă ai orice cancer?
La Analize de sânge se vede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă ai să faci analize de sânge pentru markeri tumorali - se poate vedea.

| Hyperion7 a răspuns:

Mi se pare că da, pentru că numărul leucocitelor este crescut, însă asta nu îți poate spune că ai cancer, ci că ai o infecție sau boala și vor fi necesare investigații suplimentare.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Cei mai mulți markeri tumorali sunt senzitivi, dar nespecifici. Plus că nu există pentru toate tipurile de cancer.