| Alexandru8800101 a întrebat:

Hei tpu.Ma inteapa burta in buric în stânga și uneori se mai lasă pe buric dreapta jos aprp de apendicita sau ns.Am durerea asta de 7 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

URGENT du-te la medic, ai putea avea ceva extrem de grav!

| gabicoo a răspuns:

Pe la medic sau la spital nu te-ai gândit că ar fi cazul să treci?

| Alexandru8800101 explică (pentru gabicoo):

Pe 1 am analize frate.Probabil ca mai are rost sa stau

| gabicoo a răspuns (pentru Alexandru8800101):

Mergi la spital la UPU. Te vor consulta și îți vor face analizele de bază. Până pe 1 octombrie e multă vreme.

| Alexandru8800101 explică (pentru gabicoo):

Peste 1 săptămâna fac ecografie abdominala.Mai pot sta?

| gabicoo a răspuns (pentru Alexandru8800101):

Nu. Mergi la UPU și cere să-ți facă ecografie. O zi este mult nu o săptămână.

| Whitte a răspuns:

Si de 7 zile nu ai mers la medic, asteptand sa te tratezi pe TPU?
Cand va plesni ceva in tine, sa ne povestesti.