| Denysa0012 a întrebat:

Hei, TPU! Mi-a venit menstruatia pentru prima data luna trecută. Au trecut deja 32 de zile din prima zi. Nu mi-a venit a 2 a menstruatie pana acum. Ar trebui să mă panichez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Nu,deloc.La inceput menstruatia este neregulata doar peste cateva luni, peste cateva menstruatii se va regulariza. Tine si pana atunci un calebdar in care sa-ti incercuiesti in fiecare luna cand o sa ai.

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, o să dureze vreo 2 ani până ți se reglează.