| Pidiciii a întrebat:

NU POT DORMI, la modul ca nu din cauza faptului ca nu mi-ar fi somn ci pentru ca pur si simplu ma gandesc la ideea ca nu pot dormi desi stiu ca din cauza asta nu pot sa ma potolesc sa nu ma gandesc.
Faza e ca de ieri seara iar a inceput, in urma cu 3 sapt am mai patit asa tot miercuri ca si ieri dar mi-a trecut.
FAZA E CA ATUNCI CAND MA GANDESC CA NU POT DORMI MA SPERII FOARTE TARE SI IMI ACCELEREAZA INIMA.
DAU FUNDA.
DORESC RASPUNSURI SERIOASE.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Te panichezi dar nu ai de ce sa iti faci griji.Sonul oricum vine cand esti suficient de obosit.
Încearcă să ai mai multă activitate pe timpul zilei sa te obosesti.Incearca sa muncești câte ceva, sa te plimbi, sa faci exercitii fizice si ai sa dormi bustean.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Încearcă valeriană, e o plantă, nu are ce rău să-ți facă.
Ideea e că totul pornește și de la psihic așa că gândește-te că vei dormi datorită valerianei, nu te gândi dacă funcționează sau nu.

| NarcisIfrim a răspuns:

1.Nu dormi o noapte
2.Nu dormi apoi deloc toata ziua
3. Pune-te cand iti e somn
4.Trezeste-te dimineata la 7-8

Secretul e sa nu dormi ziua si inainte de culcare sa dai o alergare sanatoasa, apoi un dus.

| Dana2103 a răspuns:

Mergi la un psihiatru. Ai tulburari de somn