| Kat29 a întrebat:

O prietena de a mea imi tot spune de o vreme ca are niste mancarimi si usturimi in zona vulvei ( nu inauntru ).
SE POATE SA AIBA CANDIDA?
VIRGINELE POT AVEA CANDIDA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

Oricine poate face candida sau o infecție urinară. Daca a luat recent un tratament bazat pe antibiotice, atunci e candida. Cel mai sigur e sa consulte un ginecolog

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Candida e o ciuperca pe care o doare fix in pix daca ai sau nu supapa intacta... big grin

| Donsavas a răspuns:

Infecțiile,de orice fel, le poti avea fie cu sau fara contacte sexuale. Cu atât mai mult cand ai o viață sexuala activa si dezordonată.

| Elena9328 a răspuns:

Da, se poate. Trimite-o la ginecolog

| Kat29 explică (pentru Elena9328):

I am zis sa mearga, dar a spus ca ea vrea sa vorbeasca doar cu doctorita de familie despre asa ceva.

| Elena9328 a răspuns (pentru Kat29):

Nu o ajuta cu nimic medicul de familie. Trimite o la ginecolog sa nu se agraveze.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Da, sa foloseasca o crema