| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPU laughing Sunt pe stop si mereu cand sunt am niste dureri de burta si de cap deci pfoai dar mai ales de burta.Ce as putea sa fac sa imi mai dispara durerea asta ca nu mai pot? Va rog rapid sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cu NUROFEN ESXPRESS FORTE, sunt niște capsule moi, roșii (recomand!).
Sau cu Ibuprofen... Poți încerca si cu Saridon (dar e pentru dureri mai ușoare).

Sticla cu apă caldă, ținută la burtică, nu știu dacă îți ajută (sincer, mie îmi amplifică durerea!).
Ceaiurile naturale contra durerii si tot restul sunt apă de ploaie, pentru mine.

| miriamnagy414 a răspuns:

Heii
Îți poți pune o sticlă cu apă caldă lângă burtică la mine functionează si scap de dureri in 20 de minute.
Aulin este un medicament care se dizolvă in apă și te scapă de dureri în câteva minute sau Ibuprofen.
Nu are rost să încerci cu ceaiurile naturale, la mine nu funcționează