| StetcoAlina568957 a întrebat:

Hei TPU, va rog enorm de mult sa ma ajutați (am 14 ani). Eu cand eram mica faceam foarte des infecție urinara dar ai mei imi luaseră antibiotic si imi trecea in maxim 4 zile dupa ce mi-a venit menstruația nu am mai facut pana într-un timp ce făceam dar foarte rar. Acum 5 luni mi-am inceput viata sexuala, stiu prea devreme, dar nu am avut nici o problema. Acum o luna iar am facut un fel de infecție urinara dar nu era chiar asa, adica nu ma ustura, numai in unele momente si am luat medicamente prescrise de medic, mi-a trecut dar dupa cateva săptămâni iar a început si acum o saptamana m-a scapat sa merg des la baie. Mi-am pus o sticla cu apa calda, am baut multa apa si mi-a trecut, ieri iar a început si din nou tot asa am făcut si mi-a trecut. Acum m-am trezit la 5 dimineața si iar ma duceam la baie, făceam o cantitate mica dar nu ma ustura deloc, am fost acum o luna la ginecolog cu mama mea si mi-a zis ca imi trebuie ovule iar mama i-a zis ca nu poate ca daca afla tati ca mi-am început viata sexuala am încurcat-o. El e foarte sever de felul lui si ar da si in mine si a zis ca atunci nu poate decât sa imi zica sa ma spal jos cu ceai si asa am făcut. Mi-a trecut dar iar a început am senzatia ca nu o sa treaca niciodată, m-am saturat vreau sa scap o data. Ce credeți ca poate fi? Dau funda va rog crying((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Florin_Suhan_Aurel_1998 a răspuns:

Tu le zici adevaru si daca tatal tau vrea sa te bata exista protectia copiilor si o sa se ocupe ei de treaba asta... sfatul meu e sa zici adevaru si sa mergi la un doctor ca cu boala nu e de joaca si de la infectia aia poti da in ceva si mai grav si poti sa ajungi pana si la deces si nu merita... parerea mea :/