| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu ce grupa de sange am. Mama are B3 si tata A2. Eu ce grupa as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Du-te la centru de transfuzii sangvine si cereti sa vi se faca niste analize de sange pentru determinarea grupei sangvine!

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cum a zis Fur, trebuie sa-ti faci analizele. Doar daca ambii parinti aveau grupa 01 trebuia sa ai si tu 01. Dar daca nu, din combinatiile astea doua poti sa ai orice grupa.

| Dumbi a răspuns:

Trebuie sa iti faci analize de sange, cine crezi ca suntem noi? Nostradamus? Poti sa ai alta grupa de sange, asta nu conteaza din genetic… sunt cazuri in care parintii au 2 grupe de sange diferite, iar copilul iese cu niciuna din ele(sunt foarte dese aceste cazuri, nu neaparat ca femeia si-a ars-o cu altul…).