| alexsaltaretu a întrebat:

Hei. Va tog raspundeti-mi cat mai repede deearece sunt foarte ingrijorat. Ieri am fost la spital din cauza ca am cazut cu bicicleta si m-am lovit la genunchi. Pe diagnostic scrie trauma fortre si hemartroza secundara. ce inseamna acestea si in ce consta tratarea lor? Acum am o atela pusa pana joi cand ma duc din nou cel mai mult ma preocupa: cam in cat timp imi va trece durerea si ma voi putea da din nou pe bike?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreaba medicu care se ocupa de tine si va fi necesar sa calibrezi rotile la bita la un atelier de bite pentru ca pot avea 8

| alexsaltaretu explică (pentru mgtow):

N-au 8 laughing)) si m-am speriat. Nu citisem decat 8 si ma asteptam ca o sa scrie ceva in gen : 8 luni recuperarelaughing))