| AnonimaTrista a întrebat:

Hei. Vreau sa slabesc si chiar nu stiu cum. Fiind mai mica nu pot tine diete stricte. Pentru ca mi-ar putea afecta sanatatea. Vreau ceva usor, dar care sa ma ajute
As vrea sa dau jos cam 10 kg pana la vara(acum suntem la sfarsitul lunii februarie). Am incercat mai multe chestii, dar nu am reusit. Repet. Vreau ceva usor si eficient. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BibiMilano a răspuns:

Pai daca nu vrei diete stricte sfatul meu e sa fii atenta la ceea ce mananci adica incearca sa o iei cu inceputul mananci de toate dar cate putin de exemplu painea incearca sa mananci mai putina paine ca de obicei si prajeli mai putine. Nu manca dulciuri macar de luni pana vineri /sambata dupa alegi tu o zi din saptamana im care mananci ce vrei tu dar ai grjja sa nu fie in exces! Si fa exerciti care sa te ajute sa scapi de kg mai repede! Exercizi pentru burta, fund coapse...dar nu fa exercizi in fiecare zi pentru ca poti face febra musculara fa exercizi o zi dupa a doua zi te odihnesti si a treia zi iar exercizi si tot asa! Cand tie foarte foame mananca un fruct ( fructele sunt foarte bune) inainte de masa bea un pahar cu apa iti va scadea pofta de mancare si vei manca mai putin de obicei ...nu te infometa pentru ca atunci cand te infometezi risti sa mananci mai mult de cat iti trebuie! Si cel mai important bea multa apa! La mine chiar a mers

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| AnonimaTrista explică:

Am 13 ani, 1.68 si aproximativ 65 kg