| ana18el a întrebat:

Hei,zilele trecute mi-am cioplit un dinte, iar de două zile acel colț se atinge de limbă. Când mănâncă sau beau simt durerea.Nu pot ajunge momentan la stomatolog și nu știu ce fac, aveți idei?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Poti doar sa iei ceva pentru durere si atat.In rest cauta sa ajungi cat mai repede la dentist.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci decat sa mergi la medic, orice interventie a ta facuta acasa poate deteriora si mai tare dintele.