| RoxyRoxanayo a întrebat:

Heii sad Am aproape 60 de kilograme aproximativ 59, 50 si 11 ani...as vrea sa mai slabesc macar sa ajung la 40 de kg. Anul trecut am avut 50 de kg si am fost la o sala de sport unde am ajuns la 47 de kg in 2 luni. Spuneti-mi ce sa mananc pentru varsta mea o dieta pentru copii. Si nu ma simt bine de loc pentru ca, copii mai rad de mine! Deci ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce înălţime ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Nu ai spus ce inaltime ai. Daca ai deja 1.65-1.70 nu ar trebui sa slabesti. Daca ai mai putin, opreste-te din mancat mancaruri grase, fast food, prajeli.

La 11 ani ar trebui inca sa va jucati cu papusi, nu sa va bata in cap curele de slabire!