| pinkroz a întrebat:

Am avut dureri ambdominale in partea dreapta jos. Erau destul de intense. Dar acum nu ma mai doare doar daca apas. Uni au zis că e apendicta. Poate fi apendicita? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

Da,cam astea ar fi simptomele apendicitei(mai ales daca te doare mereu cand apesi in dreapta).Cel mai bine le spui parintilor tai si va duceti la medicul de familie sa vedeti ce ai.Nu sta asa daca durerea persista caci apendicele se poate sparge de la infectie si poti da in peritonita(in cazul asta te vindeci mai greu)...Bafta

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai un control medical poate spune ce este cu adevărat.
Pa, pa.

| Jokyo a răspuns:

Este posibil dar bine ar face daca ai vorbi cu parintii tai si sa mergeti la un control medical pentru a u se agrava situatia...