| toofabforyou a întrebat:

Heii.am lentile de contact de 1 an si recent, de cam 2 sapt, lentila dreapta nu imi sta pe ochi; se tot misca.ce sa fac? Dau funda.mersii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nicols a răspuns:

Hey,

Ce perioada de inlocuire au lentilele tale? Poate au expirat sau poate au depuneri pe ele si atunci trebuie curatate mai profund. Este foarte important sa nu porti lentilele mai mult decat scrie pe cutia lor. Daca nu sunt expirate si totusi nici dupa o curatare mai sarguincioasa, nu iti stau pe ochi, atunci este cazul sa le inlocuiesti. Eu imi cumpar de pe www.medlens.ro si nu am astfel de probleme cu ele. Succes! :)

| Ionut_Andrei_1998_0ZH9 a răspuns:

Consulta neaparat un medic... sau schimbati lentila!