Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Heii! Am observat in ultimu' timp ca de la genunchi in jos radacina este foarte vizibila cu orice m-as epila, si mereu imi raman punctulete micute maronii pe piele si sunt foarte inestetice. Poate sa fie din cauza ca am radacina groasa si asa sa fie pielea mea? Dar mi se pare ciudat ca doar de la genunchi in jos imi apar punctulete acelea la radacina, ce as putea sa fac ca sa imi dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la clinici specializate si ai sa vezi diferenta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună s au decolorează le.

| Maxim96 a răspuns:

Dupa epilare maseaza zona cu o crema calmanta.

| Birlik65 a răspuns:

Incearca dupa ce te epilezi sa dai cu o crema calmanta,atunci cand epilezi firul de par, cu radacina cu tot ramane un gol, acel gol este ramasa ca o rana la vedere, trebuie o crema calmanta sa si astupe, calmanta si antiinflamatoare.

| Birlik65 a răspuns:

Am uitat sa te intreb...dar tu te faci cu lama cumva? daca da...e cel mai rau lucru posibil, iti vor creste 2 fire din aceeasi radacina!