| domnina04 a întrebat:

Heii! cine ma poate ajuta? astazi a inceput sa mi se usuce gatul si sa ma usture un pic! ce credeti ca ar fi bine sa fac sa nu mi se mai usuce gatul si sa ma doara atunci cand inghit? si cel mai grav e ca nu pot respira foarte bine. ceva remedii pentru gat uscat? multumesc mullt!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
ceaiuri caldute cu miere si homeovox
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2897
O zi frumoasa sa ai:)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceai cald nu fierbinte, cu lamaie si miere, o partila de tantum la 5-6 ore ar trebui sa rezolve problema

| giony54 a răspuns:

Poate sa fie o viroza, ia ulei de oregano si iti trece imediat.Sa nu ei produse din farmacie care irita mai tare gatul.

| petre059 a răspuns:

Ia Faringosept il sugi si dupa aia numai nimic timp de 1-2 ore, poti face niste ceai cu lamaie si miere daca ai, si il bei cat potide fierbinte, si te lasa

| Lexi888 a răspuns:

Ai răcit.Ti sa inflamat gâtul. Daca nu tratezi gâtul se poate duce răceala la plămâni si ajungi la spital.Fa asa.Da fuga la farmacie si cumpara strpsils de lămâie si o sati treacă. Sunt niste pastile.iei una sau doua pe zi nu mai știu intrebi acolo.Bafta

Răspuns utilizator avertizat