| Zaleilah a întrebat:

Heii dc intr-o seara mam simtit agitata cami bate inima tare apropo s amai intamplat odata mai rau mult mai rau si am fost la doctor au zis ca am tensiunea mare si mi-au dat medicamente oare dc m-am simtit putin asa si acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este foarte posibil ca tulburarile de rimt cardiac sa fie provocare de modificarile bruste de presiune atmosferica. De obicei cu 2-3 zile inainte de a se schimba vremea,organismul uman mai sensibil simte asta cu zvacnituri de inima sau cu puls mai rapid sau mai puternic.
Eu am barometru,ca si eu sunt meteosensibila,si am vazut ca azi a scazut brusc presiunea atmosferica de la mare pana la normal.
Imi pare rau ca spun,dar daca de la varsta ta ai hipertensiune,vei fi o viitoare cardiaca. Daca ai avut in familie astfel de bolnavi,este posibil sa mostenesti. Trebuie sa te inveti cu un mod de viata sanatos,fara multa sare,fara mult stres, fara multe grasimi consumate, fara cafea multa...

| Liviucu a răspuns:

Nu te speria, e posibil sa fie si de la lipsa de odihna sau chiar stres. Daca nu dormi indeajuns si esti stresata vei ajunge ca mine. Linisteste-te si nu mai pune totul la suflet... Insa, daca esti bolnava cu inima sau cel putin banuiesti asta, mergi si fa-ti o ...grama (am uitat cum ii spune) la un cardiolog si ai rezolvat situatia. Nu uita, cu inima nu te joci si orice zi pierduta este foarte importanta.
Multa sanatate...

| KaramiCa a răspuns:

Pai ai avut un stres sau ceva.sau lipsa de calciu.asa am si eu.trebuie sa iau calciu.am sa imi iau maine de la farmaciebig grin

| gbi27 a răspuns:

Posibil sa fii prea stresata