| PradaDeRazboi a întrebat:

Heii, de 2 zile am o durere prin jurul plamanilor. si cand tusesc ma inteapa. Ma durea si in gat, mi-a trecut, dar durerea nu! sad ar fi cazu sa ma duc la doctor? sau mai astept?laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Te inteapa in bronhii, deci boala se numeste bronsita, poti cauta detalii pe sfatul medicului. Stai la caldura, bea ceaiuri calde, atat cat poti, macar 3 canite pe zi, cu lamaie pentru imunitate si poarta un fular sau o esarfa care sa nu-ti dea voie sa tragi aer rece.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Este indicat un medic pentru o auscultatie pulmonara, spirometrie, eventual o radiografie daca este cazul.
Daca stai prea mult fara tratament poate deriva in ceva mai grav.

Sanatate!