| B3b3lusha_4233 a întrebat:

Heii...
Eu am facut rubeola si am stat doar 4 zile in casa, ca am vazut ca mi-o trecut.
Si a trecut o saptamana aproape 2 de cand nu mai am... Si tot timpu cand ies afara ma inrosesc pe maini.straight face
De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RebecaBaa a răspuns:

Ştiu, şi eu am avut...e normal..cam vreo lună o să aceste "pete" atunci când ieşi afară...mie mi se înroşeau mâinile şi faţa, chiar dacă îmi trecuse rubeola, acum a trecut cam o lună şi nu mai am nimic. Mai ai răbdare. Succes!

| lolly a răspuns:

Pt rubeola trebuie sa stai obligatoriu 1 saptamana, dar cel bine 2!happy Poate nu ti-a trecut complet si s-a agravat.Medicul sti, noi nu avem de unde.

| bulin a răspuns:

In 3 saptamani te vindeci complet. Iesind afara poti face complicatii.