| simonafrumoasa a întrebat:

Heii! S.O.S....am o intrebare mai urgenta. Am avut o rana deschisa pe gat sus iar acum a ramas asa pata rosie fara scoarta si iese destul de tare in evidenta. Nu m-ar deranja daca nu ar fi rosie ba chiar mi-ar placea. Ce sa fac sa imi treaca mai repede culoare? Am nevoie urgenta fiindca luni am banchetul si se vede oribil. Va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu ai cum sa faci sa iti treaca asa de repede, mai bine ai incerca sa o ascunzi.Da-te cu fond de ten pe zona, iar maine la banchet poarta o esarfa, pune-ti un colier sau aranjeaza-ti parul in asa fel incat sa nu se vada rana.

| SpookyKid a răspuns:

Da-te de 2 sau de 3 ori pe zi cu cema de galbenele, o gasesti la orice farmacie e vreo 3, 4 lei si ajuta foarte mult!

| CryShiAtat a răspuns:

Având în vedere că mâine este banchetul nu ai cum să scapi de ea atât de repede. Poţi să îţi acoperi rana cu un fond de ten. Iar după aia să mergi la dermatolog pentru a-ţi spune cum trebuie să procedezi. Cei de pe TPU nu sunt doctori deci prin urmare nu au cum sa îţi spună ce meicamente/creme etc. să iei. happy
Distracţie plăcută. Şi eu am banchetul tot mâine. happy

| DiaAndra a răspuns:

Am EXACT aceeasi problema doar ca rana mea e fix in frunte laughing si eu am banchetul peste cateva zile laughing si o sa folosesc crema de galbenele si bineinteles fond de ten la banchet big grin