| Analore22 a întrebat:

Heii, sunt însărcinată in 19 săptămâni iar micuțul meu nu prea mișcă, îl simt rare ori și atunci numai când pun mâna pe burta. Este normal ca pana acum sa nu simt cum mișcă? Sa miște gen mai des și sa îl simt fără sa pun mâna pe burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu toți copii sunt la fel.
Dacă sarcina decurge normal și micuțul nu are probleme de sănătate nu ar trebui să îți faci griji. Poate e el mai calm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa creasca mai mare, si o sa se miste mai deshappy
Daca la ultrasunete, au zis ca sta ok acolo, si nu intr-o pozitie ciudata, atunci nu ai de ce sa iti faci griji, Al nostru pe la 6-7 luni asa, a inceput sa se miste mai mult

| ibaal a răspuns:

Inca nu ai motive de ingrijorare. Unii dupa saptamana 20 se simt. Depinde si cat de maricel a crescut! happy
Oricum, si atunci cand o fac, cand se misca, o fac ca reactie a unor stimuli de cele mai multe ori...si evident, ca se mai intinde el nitelwinking
Dar, ai timp sa il simtilaughing
cu cat creste mai mare si nu mai are "loc" acolo, o sa ii mai vezi si un cot "iesind" prin burticalaughing

| SEMIHA a răspuns:

Bună! Depinde de la copil la copil. Nu mișcă toți la fel. Nu ai de ce să te îngrijorezi. Unii sunt mai "neastâmpărați" în burtică iar alții foarte liniștiți. Însă pentru liniștea ta interioară, îți recomand să discuți cu medicul tău. Ai grijă de tine și bineînțeles de bebe!