| KidzzzAww a întrebat:

Heii TPU.
Am 13 ani si transpir foarte tare la maini, picioare si axila.
Totusi, cu cat cresc, transpiratia se poate reduce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

La pubertate transpiri mai tare stai linistit. Fa dusuri zilnice, foloseste antiperspirante de calitate, exista spray-uri si pentru picioare. Totusi daca problema devine prea deranjanta fa o vizita medicului de familie, exista posibilitatea sa suferi de o disfunctie hormonala.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol, esti la fel ca mine.
Nu cred ca se reduce dar incearca sa porti sosete ca nu mai transpiri asa de mult si spala mainile cand simti ca se umezesc, exact ca mine acum big grin
Sper ca o sa functioneze si la tine, noapte buna!

| victorandrei a răspuns:

Nu se reduce in timp

| JustDeea a răspuns:

Si eu transpir fff tare..pe maini si pe picioare sad am fost la doctor si mi-a zis sa nu mai mananc sarat.

| Elly19 a răspuns:

Am aceiasi problema ca la tine ..mai ales imi traspira mainlie foarte tare ..am fost la doctor in Romania auma 3 ani iar doctorul mi-a spus ca cu timpul o sa dispara. nu stiu daca ii adevarat o sa mai merg la doctor dar de data aceasta in Italia (aicia locuiesc) anul acest sa vad ce imi zice. sper sa dispara nu supor senzatia la maini

| CatalinRobert a răspuns:

De la caldura, sau te sfiiezi de ceva!