| Criss1244 a întrebat:

Heii,Tpu.Am putina burta.Toata grasimea este concentrata in jurul buricului.Am citit undeva si am inteles ca este din cauza stresului.Cum pot s-a scap de burta? Abdomene?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Miscare,calorii reduse, hidratare. Acestea sunt cuvintele cheie pentru silueta dorita. Bineinteles ca nu trebuie sa exagerezi cu apa caci mai mult de 4 litri iti pot face rau. Miscarea prea multa, cu intensitate prea mare dintr-o data determina febra musculara, asa ca incepe cu o gimnastica dimineata apoi mergi la alergat inainte de masa(nu uita sa bei un pahar mare cu apa inainte pentru ca pe timpul noptii n-ai baut iar miscarea te va face sa elimini din rezerve)
Manaca cat sa te echilibrezi biochimic, nu manca de placere si atat! Nu asta e ideea! Noi animalele ar trebui sa mancam ca sa traim nu sa traim ca sa mancam. Nu uita! Sanatatea e cea mai importanta!

| Criss1244 explică (pentru Donsavas):

Si cand o sa scap de burta? Maxim 2 luni daca fac ce ai spus tu?

| Donsavas a răspuns (pentru Criss1244):

O sa scapi sanatos de burta dar nu stiu sa-ti spun si cat de repede..incearca si vezi!