| xBebee a întrebat:

Heii TPU.

Azi de dimineata am fost la dentist si mi-a umblat pe canal, am nervul omarat... asa zic. Si ma doare de moor=[[.Ce sa fac sa nu ma mai doara... e normal sa ma doara asa/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rozuleculoareamea a răspuns:

Daca ai avea nervul omorat nu te-ar mai durea, pentru dinte poti sa iei un antibiotic ex amoxicilina, tetraciclina sau poti pune gheata de la frigider ca sa iti amorteasca, mai ales daca nu vrei sa iei pastilewinking

5 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Nu...cred ca nu e mort nervu, parerea mea

| Oana92 a răspuns:

Daca nu mai ai nerv nu are cum sa te doara.

| CristinaAndreeea a răspuns:

Si eu am fost in dupa amiaza asta la dentist si mi-a scos si mie nervul. Mi-a spus d.doctor ca o sa am o mica durere cateva zile, ca e normal. Dar durerea a inceput deja si nu era deloc "mica". Dumneaei mi-a recomandat Ketorol in cazul in care simt ca nu pot sta asa. Ti-l recomand si tiewinking. mi-a trecut in cateva minute happy

| Holocaust a răspuns:

Daca te doare "de mori" presupun ca se afla pe partea superioara, si ca e probabil un molar.Zic bine?
Majoritatea medicilor dentisti ti-ar recomanda sa iei un drajeu de nurofen Forte.Am fost si eu in situatia asta, iar in cazul meu, a calmat cat de cat durerea.

| xBebee explică:

Multumesc mult prieteni.Nu stiu daca e mort nervul sau nu, dar am incercat tot ce mi-ati zisvoi si unele chiar m-au calmat, pentru un timp. Faza e ca el mi-a umblat pe canal si mi-a pus acolo un gel cu o siringa.Manine am programare.Voi merge de urgenta.Si imi v-a spune ce este cu maseaua.

p.s. maseaua e cea de 6 ani care nu mai creste niciodat =[.

Funda poate primi doar unul, iaru ceilalti vor primii vot.

Multumesc inca odata