| OoDiidaoO a întrebat:

Heii TPU! De curand am observat niste pete galbene pe unghiile mele.Ce poate insemna asta, inceputul unei boli?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SimoooSven a răspuns:

Nu. E lipsa de calciu.

| Raniia a răspuns:

Principala cauza a ingalbenirii unghiilor este-fumatul. Poti incerca un tratament cu lamaie stoarsa intr-un bol cu apa calda; inmoaie-ti degetele 10 minute in aceasta solutie si apoi te clatesti cu apa calda.

| LIN2010 a răspuns:

DA,poate fi inceputul unei micoze a unghiilor, te sfatuiesc sa te prezinti cat mai urgent la un medic dermatolog pentru control si eventual inceperea tratamentului. Sper sa nu fie cazul in cazul de fata, pentru ca tratamentul este costisitor si de lunga durata(minim 6 luni).Te sustin cu ''fundita'', succes.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici articolul meu cu unghii ingalbenite

http://www.sfaturilemariei.com/......galbenite/