| iShadowz a întrebat:

Heii TPU! Pleasee ajutati-maa! crying Anul trecut in Noiembrie m-am operat de apendicita. Operatia m-a mai durut cand am facut efort, dar e normal. A fost umflata tot timpul pana acum, dar azi a vazut-o mama si vrea sa ma duca la doctor. Mie imi e frica, pentru ca unei colege i s-a intamplat la fel si au operat-o din nou pe viu. Va roog spuneti-mi ce sa fac! Daca pana acum nu am avut nimic nu cred ca o sa am de acum inainte. crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Blake1 a răspuns:

Sa te opereze pe viu?raised eyebrowspoate o cusut-o.calmeaza-te!
am fost si eu operata de apendicita.din mom ce s-a umflat poate nu a fost facuta binethinking eu nu am avut probleme.dar te asigur ca dutrerea in zona aia e nasoala.asa ca mai bine rezolvi acum decat sa se agraveze.eu inainte de operatie nu stiam ce sa le zic sa ma opereze, pe viu, pe mort numai sa o faca odata, durerea era mortala x_X.
Bafta la doctor:*!

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

Indiferent ce iti spunem noi nu conteaza atat timp cat nu este aprobat de un medic!
Mama ta a facut bine...tu du-te la doctor si vezi ce iti zice, si abia apoi panicheaza-te!
Probabil ca nu este nimic grav, stai linstita!
Si eu cand m-am lovit la genunchi au sarit toti din scoala ca am gigantism si ca ma operez ...deci scuteste-ma cu povestile colegilor ca de cele mai multe ori sunt exagerate si nefondate pe fapte adevarate!