| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU laughing
Stie cineva cum se iau dioptriile in legatura cu randul? Stiu, stiu e o intrebare foarte ciudata laughing. Adica eu stiu ca doar la ultimul rand e -0.25 daca nu-l vezi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu există o astfel de legătură; sunt aparate speciale care măsoară gradul de corecție necesar (dioptriile).

| Anonymous552 a răspuns (pentru mihai69):

Pai si de ce trebuie sa citesc literele de pe panoul ala?

| mihai69 a răspuns (pentru Anonymous552):

Pentru ca medicul să poată observa cât de bine vezi. Corecția exactă se face ulterior, cu aparate.