| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. stiti cumva ce pastile pot sa i-au de la farmacie pentru gingii inflamate? am probleme cu gingiile. astept un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista pastile pentru asa ceva. Foloseste pasta speciala pentru tratarea gingiilor fie parodontax sau aslamed, foloseste ata dentara si in timpul spalarii dintilor, incearca sa pui presiune si pe gingii, in asa fel incat sa le faci sa sangereze, dar ai grija sa nu iti faci rani. Este suficienta o presare usoara. In cateva zile, nu vor mai fi inflamate.

2 răspunsuri:
| DiaS a răspuns:

Foloseste pasta de dinti Paradontax! Eu am folosit-o si este foarte buna. Daca nu vrei asta, mai bine intreaba un specialist!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nimeni nu iti poate da un sfat decat medicul stomatolog. eventual si cel de familie
O zi frumoasa sa aihappy