| AnaMaryNicol a întrebat:

Hello! Am o dilema despre ce inseamna boala numita Cushing cum se poate ajunge a avea aceasta boala si despre cum se poate trata. Doresc un raspuns simplu si la obiect nu copiat de pe net. Ms frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Este o boala care apare cand organismul este supus la prea mult cortizol * care este un hormon *
de obicei consumatorii de droguri au sanse ridicate sa faca aceasta boala!
...tratamentul e mai complicat,in general se folosesc steroizi, dar depinde de caz!
cel mai bine citeste aici, nu e o boala care sa poata fi exprimata in 2-3 randuri :
http://www.sfatulmedicului.ro/......cismul_859

2 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

Consulta un doctor. Vei putea pune intrebari suplimentare si sa afli si lucruri noi, nu doar ce este postat pe un site. Si daca iei droguri...lasa-te. (referitor la ce a zis Apache)