| InTheAir a întrebat:

Hello,
Am si eu o intrebare: Azi mi-a curs sange din nas ( si asta mi se intampla extrem de rar). maxim 10 secunde, apoi. dupa cateva minute. a inceput sa ma doara capul, dureri la ceafa... + ameteli. De atunci, tot persista durerile si sunt putin ametita.Am inteles ca sangerarile nazale au multe cauze. Credeti ca e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Si un cleg din clasa mea are aceeasi problema.Ii curge sange din nas numai cand face efort.
Du-te repede la doctor(de familie oricare) el va fi singurul care te poate ajuta si iti va da un raspuns mai folositor!
Pa, pa!

| sagetator a răspuns:

Daca ai stat in soare e posibil sa fi facut insolatie, daca zici ca te doare capul si esti ametita... cat despre sangele care iti curge din nas, spui ca ti se intampla rar, ce-i drept., dar se intampla. sfatul meu :consulta un medic si evita "baile" solare.

Răspuns utilizator avertizat
| NicuStar a răspuns:

Nu stiu, dar ar fi bine sa apelezi la un doctor