| crissu2314 a întrebat:

Hello! Ce calmante pentru animale pot da pisicii mele care a fost muscata de picior si nu mai poate de durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| july00 a răspuns:

Pai in cazul asta, du-te la farmacie si intreaba farmacista ce sa ii dai, pana o duci la veterinar.

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Mergi cu ea la veteriniar sa nu i se infecteze rana. Pisicile se ling, dar e mai sigur s-o vada si veterinarul care ii va administra ce trebuie.

| karsivan a răspuns:

DIrect la doctor nu administra minuni la pisica ca o poti intoxica sau poate sa faca gastrita, calmantele se dau cu pansament gastric, iar recomandarea ti-o face doctorul vererinar.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Bună! Du-o la veterinar, deoarece există riscul să i se infecteze.

| july00 a răspuns:

Du-o la veterinar, veterinarul stie sigur ce are si ce medicamente trebuie sa ii dea, sa nu ii dai tu de capul tauwinking

| Ione13 a răspuns:

Duo la veterinar si ai grija sa nu ii cure sange ca daca ii cure sange mult poate muri, si nu o lasa sa mearga pentru ca daca isi luxeaza piciorul trebuie sa o duci la un veterinar specializat doar pentru pisici.Si eu am avut 3 pisici una a murit pentru ca un caine a muscato de picior si i-a curs atata sange incat numai a putut nici sa mai sufle.

| crissu2314 explică (pentru Ione13):

Ideea este ca sange nu ii curge doar este umflat si il doare si asi dorii sa ii d-au ceva de durere pana merg la vetelinar...

| july00 a răspuns (pentru crissu2314):

Pai in cazul asta, du-te la farmacie si intreaba farmacista ce sa ii dai, pana o duci la veterinar.

| Trălălău a răspuns:

Du-te la un veterinar, el o sa iti spuna ce trebuie facut.