| anonim_4396 a întrebat:

Hello! De vreo 3 zile ma doare o amigdala si s-a umflat mult. Problema e ca le-am spus parintilor mei sa mergem la doctor ca nu stii niciodata ce poate fi, iar ei au spus ca nu am nimic si sa iau pastile de gat si daca nu imi trece in 5 zile sa imi dea antibiotoc. Cum pot sa ii conving? Mie nu mi se pare ca e ceva banal ca nu prea pot sa dorm noaptea si de mancat nu am mai mancat de ieri seara ca am acest discomfort, iar de bani nu e problema chiar stam foarte bine la aceasta categorie. M-as duce cu sora mea care e majora, dar imi e ca o sa ma certe ca m-am dus fara ei, poate fi luata in considerare aceasta varianta? Orice raspuns e binevenit va rog fara batjocura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Amigdala stângă sau dreaptă să ne dăm seama dace e sau nu grav

| elena97890 a răspuns (pentru sierra1):

Stanga

| sierra1 a răspuns (pentru elena97890):

Cred că ar trebui să te vadă un ORL-ist

| elena97890 a răspuns (pentru sierra1):

Stiu si eu asta, dar problema era ca nu am cum sa imi conving parintii sa ma duca la control

| sierra1 a răspuns (pentru elena97890):

Un părinte trebuie şi este sensibil la suferinţa copilului. Or tu nu suferi?