| IoanaaaaaaaaASDF a întrebat:

Hello,sunt putin stresata. Marti mi-am facut un piercing in limba, primele 2 zile am avut dureri acum din ce in ce mai putine.
Acum,sambata laughing ma mai doare fff putin doar cand voresc.
Dar limba e super umflata, ce sa fac?
Il scot?
As vrea doar raspunsuri de la cei care au/au avut.
S-a format gen un crater in jurul lui. Abia se vede biluta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Avand in vedere ca un om care nu e medic ti-a taiat in limba, fara sa tina cont de nervi si muschi, sunt de asteptat orice probleme. Sper ca macar sa nu ajungi printre cei ce isi pierd limba. Mergi la medic.

| sweetys a răspuns:

Cel mai bine este sa il scoti. Limba este un muschi dupa cu stii si a suferit o distrugere destul de severa, plus ca infectiile la limba sunt printre cele mai grave, vindecarea dureaza destul de mult si se poate infecta, in gura sunt miliarde de bacterii. Decat sa risti mai bine renunta la cercel si la ideea de a.l avea in limba.