| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare.Cum pot scapa de cearcane fara chirurgie, desigur.Creme pentru asta am tot vazut dar nu stiu cat sunt de bune, poate ati folosit voi vreodata si au avut efect. Ce-mi recomandati? Multumesc anticipat.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fedorabit a răspuns:

Nu incerca sa tratezi efectul. trateaza cauza. Daca ai cearcane des chiar si atunci cand n-ai pierdut noptile putem aduce in discutie o problema medicala. Alaturi de odihna, respectarea orelor de somn (7-8 pe zi, nu mai mult), regim alimentar bogat in vitamine si minerale (fructe, legume), poti incerca si un supliment alimentar pe baza de magneziu...
Daca faci toate acestea si problema ta nu dispare, fa-ti un control medical amanuntit: analize la sange, praziti, ficat. si ce-ti mai recomanda doctorul.
PS: ce este la exterior nu reprezinta decat oglindirea interiorului

5 răspunsuri:
| Sentinel a răspuns:

Poti incerca creme ce contin substante care stimuleaza arderea grasimilor. De exemplu, cearcanele au nevoie de drenaj, poti incerca sa dormi mai mult, felii de castraveti ori cartofi reci tinute pe ochi, creme cu continut CARNITINA. Carnitina este o substanta folosita mai ales in fitness pentru arderea grasimilor. Daca ai acele pungi sub ochi, trebuie sa stii ca ele de fapt sunt pungi cu grasime si circulatia este deficitara acolo. http://www.farmaciastejara.ro/......-4655.html Incearca asta. Daca ai cearcane din acelea vinete, atunci ai nevoie de mult somn. Eu de pilda daca iau pauza de PC vreo 4-5 zile si dorm ok, acea culoare negricioasa incepe sa dispara. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Dey sa stii ca eu am cearcane de aprox. un ansad si nu au trecutstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@fedorabit:Sa stii ca cearcanele mele nu apar si dispar, ele sunt permanente.Au aparut si nu mai dispar.

| crissa_2815 a răspuns:

Buna:)...

uite,intri aici, si te uiti la punctul 3:d

http://www.reteterapide.com/? p=3261

ok? sper ca rasp meu te-a ajutat:d

| AndreyutzZ_9616 a răspuns:

Salut! Si eu am avut cearcane si au trecut singure in 2-3 zile.Deci nu-ti fa griji pentru ca trec repedetongue Funda?