| Pash05 a întrebat:

Hello TPU, de ceva vreme mă confrunt cu o problemă, pe timp de vară îmi apar pe călcâie bubițe roșii care încep să mă mănânce, după se decojește pielea de pe călcâi și curge sânge, am fost la doctor, acesta mi-a prescris o cremă, dar nu mă ajută cu nimic, ce aș putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Hope1992 a răspuns:

Ai putea sa consumi foarte multe lichide, pielea ta devine aspra pentru ca umbli descult/a. Probabil crema propusa este pentru hidratare, asa ca mai bine consumi tu substantele necesare.

| Iote a răspuns:

Te duci la alt medic. Dar nu la dermatolog. Acolo e lipsa de ceva: vitamine, minerale...
Am mai vazut crapaturi, dar nu bubite.
O crema cu vitamina A local. Dar e nevoie si de tratament intern.