| D1995 a întrebat:

Hello, vreau ma ajutați un pic. Ce mâncați voi la cina? Sa fie ceva ușor de făcut care se digera ușor si sa nu îngrașe. Dau funda. Thanks

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pentru ce-ai spus tu sunt ok urmatoarele alternative:
-un iaurt usor
-chefir
-supa de pui
-salata de cruditati cu branza
-rosii cu branza
-lapte cald cu miere
-preparati intai pestele cu putina sare si piper, il puneti pe gratar (cu aburi), apoi fie il dezosati (daca nu a fost file), fie il folositi ca atare. Il maruntiti si il veti adauga in salata preparata astfel: cateva frunze de salata verde, doua linguri de boabe de porumb, un ardei gras, ceapa dupa preferinta, lamaie verde.
-ciuperci umplute cu legume