| anonim_4396 a întrebat:

Hello! ziceti. mi si mie cea mai eficienta dieta care nu te infometeaza si da rezultate cat de cat bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Multe, multe legume si fructe, peste 40% din dieta zilnica, apoi inlocuieste painea alba cu paine neagra, taie grasimile de la ratie, in special cele animale si grasimile saturate (gen margarina), taie zaharul si produsele zaharoase (inclusiv sucurile din comert, toate nu doar cele carbogazoase), fast food si produsele preparate si semipreparate din comert (aici in special cele care vezi ca au glutamat de sodiu in reteta, la unele vei vedea in loc de asta ca scrie extract de drojdie sau altceva, care inseamna acelasi lucru). Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi mai multe informatii.
A da, si miscare - inot, atletism, etc. - foarte important.

| AvalohAlyn a răspuns:

Ti-as recomanda dieta Montignac(regimul disociat) dar si alte diete apreciate mondial.Alea sunt cele mai eficiente.Sanatate

| SakuraBeauty a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa ai un program echilibrat care sa te tina in forma si sa ai energie asta e tot ce trebuie sa faci corpul se va obisnui cu programul si isi va indeplini necesitatile, o viata echilibrata, mancare sanatoasa si vitamine de preferat din fructe si legume te vor ajuta sa ai corpul dorit si sa pui in greutate sau sa scazi in greutate cat vrei. pai nah sper ca am fost de ajutor daca nu scuze

| SentimenteColorate a răspuns:

Pei invata mult succes pup fundita? :d

| loredana27 a răspuns:

Incearc-o pe aceasta, o prietenea de-a mea a avut rezultate bunicelee cu ea- http://amslabit.is.com