| Lykee a întrebat:

Hellooo everybody, am de facut un portofoliu pentru saptamana altfel la scoala si titlul sau este Piramida alimentelor.am de facut un concurs cu 10 intrebari despre alimente si sanatate.Cine imi da cele mai multe, bune si rapide raspunsuri primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadiAlice a răspuns:

1.Care este cel mai sănătos aliment?
2.Care este alimentul care conţine cel mai mult calciu?
3. Uleiul încins este periculos pentru sănătate?
4.Cat de mult iti modifica sanatatea o alimentatie proasta?
5.Care sunt cele mai nesanatoase alimente?
6.Alimentatia este singura care contribuie la sanatatea noastra?
7.Care alimente se gasesc la baza Piramidei Alimentelor? Dar in varful ei?
8. Ce trebuie sa mancam pentru a fi sanatosi?
9.Este bine sa mancam seara/noaptea?
10. Ce este sanatatea?