| lumy4u a întrebat:

Help! am fost la dentist sa imi scot o masea,am facut doza maxima de anestezic, vreo 3 injectii,si cand incerca sa mi-o scoata ma durea rau maseaua, asa ca nu mi-a mai scos-o.acum abia pot sa vorbesc! ce sa fac? mi-e foarte frica, gura e foarte amortita dar maseaua simt ca ma doare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Tratament cu Oxacilină e mult mai puternic timp de 7 zile apoi extracția.

| Azµre a răspuns:

Și totuși am o întrebare:
Ți-a aerisit măseaua? Ți-a scus nervul / Desfăcut-o?

| lumy4u explică (pentru Azµre):

A incercat doar sa o scoata, dar a renuntat, pentru ca simteam durere

| Azµre a răspuns (pentru lumy4u):

Trebuia să o desfacă să îți curețe canalele, apoi numai aveai durere. Du-te la alt dentist.

Răspuns utilizator avertizat
| Crapudj a răspuns:

Stiu aceasta problema can asa s-a intamplat cu un coleg de-al meu. avea infectie si anestezicul nu are efect.deci parerea mea scapa de infectie mai intai.DOAMNE AJUTA.

| lumy4u explică (pentru Crapudj):

El a zis ca nu mai am infectie, ca am luat antibiotic 4 zile inainte