| username23 a întrebat:

HELP, am pe piele o multime de muscaturi de purici de la pisci, alergie, si imi ramine semne pe tot corpul, spuneti-mi plz ceva solutii homemade sa scap de asta... e ingrozitor :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Pai sa mergi cu mama(tata, bunica etc) la medic, saua poti intreba pur si simplu la farmacie, dar ar fi mai bine sa mergi la medic, pentru ca acesta iti va da raspunsul mai clar, si poate este vorba chiar de o alergie, si nu vei mai avea voie sa sta in prejma animalelor care au.winking

| xxdd a răspuns:

Mie mi s-a intamplat ceva asemanator. Credeam ca erau muscaturi, dar era o alergie. Am fost la dermatolog si mi-a dat un tratement de urmat. Era o pastila si doua creme. Dupa aceea m-am dus la alergologie sa fac testul.
Du-te la doctor :d

| PiluLă a răspuns:

Mie mi se intampla de la cosuri si de la herpes...crema de galbenele este foarte buna
chiar dupa prima aplicare se vad rezultate.eu am incercat-o si pe zi ce trece se vad din ce in ce mai putin urmele.
iar daca nu poti sa te dai in fiecare dimineata cu apa termala dar asta va lua ceva timp pana dispar de tot.
bye bye:*