| asperger3 a întrebat:

Help.Am uneori,,mai ales cand dorm vartej in cap,simt ca se invarte capul,ca la masina de spatal, desi sunt in pat(efectiv zici ca mi se invarte capul)
sad
Ce sa fie neurologie sau ORL.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Esti exact in situatia mea, si eu sunt de cateva zile la fel si tare ma tem ca am luat vreun virus de undeva care ma pune la pamanat...
Depinde de cat timp ti se intampla asta. Nu ai spus cati ani ai, ma indoiesc ca ai probleme neurologice (imi imaginez ca esti tanar), odihneste-te bine cateva zile, multe vitamine, mancare sanatoasa (pe cat posibil) si apa... Daca nu iti revi intr-o saptamana e cazul sa mergi la medic, prima data la medicul de familie si de acolo o sa-ti dea trimitere catre specialist.

Daca problema asta e de mai mult timp mergi direct la medic si spune-i ce ai.

Multa sanatate.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Http://www.vertij.ro/
ORL in niciun caz, cel mai probabil la neurolog trebuie sa mergi.

| ALGator a răspuns:

Amețeli sporadice pot intra interveni și sunt considerate nepericuloase.
Dar niciodată nu e greșit să mergi la medic.

| tpuuser999 a răspuns:

Am intalnit doua cazuri asemanatoare si acolo se intampla din cauza lipsei de fier. In cazul tau poate fi ceva diferit, cel mai bine ar fi sa te adresezi medicului.