| halo a întrebat:

Help... De 2 ani de zile ma confrunt cu amenoree secundara... ovare cu aspect polichistic am incercat orice sa imi reglex ciclul... Dar fara un rezultat prea bun imi venea dupa ce terminam tratamentul apoi r nu... Ce mai pot face? Inca. Sunt virgina daca imi incep viaia secuala am sansa sa am un ciclu normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inceperea vietii sexuale nu rezolva problematica ciclului menstrual neregulat. In cazuri destul de rare s-a constatat o oarecare reglare sau o amelioare dupa nastere. In cazul tau in primul rand trebuie rezolvate problemele cauzate de afectiunile ovariene si uterine.Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Nu scapi așa ușor.
Poți să faci sex, dar nu te va vindeca. Dar, cu un partener potrivit, vei avea cel puțin alte satisfacții.