| bunicisibuni a întrebat:

Help me! De 3 luni mi-a venit ciclu. Si luna aceasta trebuia sa imi vina pe 5-7 si inca nu mi-a venit. E normal? Nu am avut contac sexual. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| robbiiRb a răspuns:

Uof, stai linistita, e complet normal. in jur de un an, menstruatia nu va veni regulat ..pana se obisnuieste organismul. este normal!

| jkl123 a răspuns:

Uneori menstruatia poate intarzia cu aproape o saptamana sau sa se declanseze mai repede cu o saptamana. Perioada la care menstruatia se manifesta variaza intre 27 si 31 de zile, numarate din prima zi a menstrei.
Din moment ce nu ai avut contact sexual, nu este o problema.
Stai calma, va fi bine.

| HaHaGirl a răspuns:

In luna februarie mai la toate se schimba pentru ca luna e de 28 exact perioada aia si de aia intri in panica, oricum la tine la inceput nimic nu e fix, o sa iti ia cativa ani pana se regleaza, nu intra in panica, e normal si pana la urma azi suntem in 4 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a a 4-a luna de cand mi-a venit happy nu te ingrijora asa este, neregulat, desi mie mi-a venit regulat a doua luna si a treia nu tongue

Plus ca poate dura mai mult de un an sa se regleze.

Bafta

| mona a răspuns:

E normal, stai linistita ca se va regla cu timpul...

| BiuL a răspuns:

In primii doi ani menstruatia e neregulata. Se poate sa iti intarzie cateva zile, saptamani sau chiar o luna sa nu iti vina. E normal.