| makeawish a întrebat:

HELP ME! E urgent, pina pe data de 11 august mama mea trebuie sa slabeasca. ea are 100kg si are 50 ani. TREBUIE URGENT DE SLABIT. HELP ME PLZ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JASMYNA88 a răspuns:

De ce trebuie sa slabeasca? slabitul rapid nu o va ajuta, in plus ca pielea ei nu mai are elasticitate ca in tinerete si daca slabeste rapid va ramane cu piele "in plus" si lasata. mama mea a slabit de la 110 kg la 87 are acum. dar intr-un an si jumatate. si manca foarte putin. trebuie sa intelegi ca la 50 de ani nu mai slabesti, nu te mai refaci si nu ai pielea ca la 20 de ani. e clar. deci minuni nu se pot intampla peste noapte. doar cu rabdare si ambitie maxima! ii urez bafta mamei tale, dar in 6 zile mai mult de 2 kg nu va putea da jos.

| makeawish explică (pentru JASMYNA88):

Okkkkk, mersi mult. ai dreptate

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 6 zile?! Nici nu stiu de ce ai mai pus intrebarea.