| Lory37 a întrebat:

Herpesul genital se face pe pelvis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

In cazul femeilor, ranile specifice acestui virus pot aparea in zona vaginului sau oriunde pe suprafata genitala externa, pe colul uterin, pe fese sau in zona anala.
In cazul barbatilor, basicutele pot aparea oriunde in zona penisului, inclusiv la suprafata uretrei, pe scrot, pe coapse, pe fese si in zona anusului.