| Ionicka a întrebat:

Het TPU.Am nevoie de putin ajutor..Am aproape 14 ani si vreau sa slabesc vreo 3-4 kilograme, nu conteaza in cat timp (maxim o luna laughing ) Acum cateva zile aveam 50 kg si m-am apucat de sport pentru am tonifia muschii.In fiecare sera fac abdomene, exercitii cu gantere si de 4 zile fac squat challenge.Nu mananc dulciuri si paine decat in cantitati foarte mici si nici nu mananc des sau dupa 8. M-am cantarit ieri si aveam 52 kg..Cum se poate?!
Imi puteti da niste sfaturi sa slabesc? Va rog mult
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Este foarte simplu trebuie sa arzi mai mult decat mananci, deci incearca sa mananci multe fructe si legume, chiar si care dar nu prajita, si fa mult amiscare o sa slabesti repede succes

| KilluaZoldyck a răspuns:

Probabil ai pus ceva masa musculara pe tine(muschi). Cand pui masa musculara nu pari mai gras. Succes

| Solitude15 a răspuns:

Pai ai adaugat musculatura nu se obseva dar la cinta aata kilograme in plus asa ca inceca sa consumi multe caloii cum a fi sa faci cros seaa si dimineata pina simti ca nu mai poti.
apoi la amiaza poti face niste abdomenesau flotai ceea la ce te descuci mai bine.shi orce alte execitzii vei dar pincipalul este sa faci cit mai multa miscare succese. fundita