| ellysees3004 a întrebat:

Hey. a folosit cineva crema Retin A, pentru cosuri? Este eficienta? am auzit ca te scapa si de semne, dar usuca foarte tare pielea. Cum actioneza, mai exact? big grin multumesc anticipatwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Retin-a este recomandat pentru a scapa de straturile de piele cu pete cauzate de acnee. Nu trateaza acneea in mod special [ usuca totusi cosurile ]. Crema asta ajuta pielea sa se exfolieze putin cate putin si astfel, in timp, vei ramane cu o piele fina si fara impuritati. Mie mi-a fost recomandata de dermatolog.

1 răspuns:
| PopescuAdina a răspuns:

Nu este una dintre cele mai bune creme de pe piata impotriva acneei. Daca ar fi sa-ti fac o recomandare aceasta ar merge catre Skinnoren sau Zynerit. De asemenea poti citi aici http://medicul.net/......si-plante/ cateva sfaturi despre tratamentul naturist al acneei. Succes.