| OreoLover666 a întrebat:

Hey. sad
acum cateva luni o prietena m-a convins ca e misto sa te tai cu lama.
am incercat si eu.
am realizat dupa ce mi-a dat putin sange ca e o prostie.
acum regret enorm!
daca ma uit la dungile mici albe iesite putin in relief imi vine sa plang pentru ca ma gandesc ce o fi fost in capul meu.
seara numai la asta ma gandesc.
deabea adorm.
ce sa fac ca sa nu mai imi vina sa plang cand ma uit la cicatrici?
dar macar o sa se mai vada?
nu mai vreau sa le mai vad :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru una deranjata mintal, da, e misto sa ai taieturi. La ea ma refer. Nu vor dispare cicatricile decat cu vreun tatuaj.

| Drimmero a răspuns:

Nu dispar alea, asa raman. Sunteti dusi cu capatana, bai copii? Cum sa te tai de cretin pe maini, ma? Pentru ce? E vreo moda sa te arate ca esti cool daca te tai? Emoneala a disparut de mult din Romania...
Cum a zis si Dario, fa-ti un tatuaj pentru a acoperi taietura. Prietena aia a ta e dusa rau de tot cu scufita...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Dupa ce aia a vazut ce tampenie si-a facut ti-a dat si tie reteta ca sa nu fie singura puslama din cartier. Cand mai primesti asa indemnuri mai consulta macar o sursa inainte nu dupa. Poti excela la alte lucruri mai utile pentru toti si care sa te ridice in ochii lumii. Practicile ca automutilarile si tatuajele s-au nascut in puscarii, apoi unora li s-a parut cool. Cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci e sa demonstrezi ca esti o persoana de valoare iar autorul taieturilor nu ai fost de fapt tu. Si intrerupe legaturile cu prieteni de acest gen. Cauta unii cu preocupari mai domestice. Nu cauta sa acoperi acum cu alte prostii ca patesti ca aia care se lasa de fumat dar nu se pot lasa de seminte. Dar s-ar putea sa-mi bat capul degeaba - 666 ala de pe nick nu te recomanda chiar bine.

| Beutz a răspuns:

Ia-ti o bluza cu maneci daca vrei sa nu se vada taieturile.
Insa poti sa iti pui niste plasturi, poate vor trece taieturile.

| OreoLover666 explică:

Eu intrebam daca pe la 14 abni o sa se mai vada ceva.
adica o sa fie mai "transparente"?

| OreoLover666 explică:

Nu-s adanci.
dar daca ma gandesc la momentul ala imi vine sa plang.
ce sa fac ca sanu mai plang?

| OreoLover666 explică:

Deci.
fara deci.
taieturile s-au cicatrizat.
cicatricile o sa se mai vada peste cativa ani?
nu ma speriati cu prostii cum ca trebuie sa ma duc la spital sau din astea va rog.

| mariamarin2006 a răspuns (pentru OreoLover666):

Da. Pentru unii a funcționat bio oil, dar la mine nu.