| cute21girl a întrebat:

Hey! acum o saptamana am observat pe hartia igienica o chestie alba-galbenuie.sunt insarcinata?(nu am facut sex ci doar mam masturbat)cum pot scapa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dreamer12345 a răspuns:

Pai din timp ce nu ai facut sex nu ai cum sa fii insarcinata, poate ai infectie mergi la medic nu te ingrijora pur si simplu nu ai cum sa fii insarcinata deoarece nu ai facut sex. Poti merge singura si nu te teme mama nu poate afla deoarece medicul e jurat de fapt toti medicii sunt jurati si nu au voie sa vorbeasca despre afectiunile pacientilor. Bafta:*, Funda?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca in masturbarea ta nu a fost implicat si un barbat, nu poti fi insarcinata. Secretia vaginala normala apare la fete la pubertate, inaintea primei menstruatii si dispare la menopauza. Totusi, daca aceasta este o secretie diferita de cea avuta inainte (mai galbuie, mai abundenta, mirositoare) poate fi o infectie (desi ma indoiesc).

| Azµre a răspuns:

Da se cheama Candidoza!

| piisycutzza a răspuns:

Acea chestie se numeste scurgere vaginala. E foarte normala

| cosmina95 a răspuns:

Fetita esti cu capu?
cum sa fi insarcinata? insarcinata poti ramane doar daca faci sex neprotejat iar baiatul isi da drumul acolo inauntru!
aceaa chestie de ai vazut tu pe hartie e o substanta vaginala si e foarte normal sa iti curga stai linistita!

| Erika_Sofron_1977 a răspuns:

Daca te-ai masturbat e normal sa apara o secretie mucoasa alb-transparenta, care nu da mancarime sau usturime. daca e diferita secretia, e posibil sa fi contactat o micoza, adica o ciuperca, care trebuie tratata.