| InGeR aLb a întrebat:

Hey! Am nevoie de voi! Cam de un an mi-a aparut ceva pe genunchi care se numesc "stretch marks" si ma enerveaza foarte tare. Am doar 12 ani si nu am avut o greutate mare si dupa aia am slabit, eu mereu am fost slaba. Sunt ca un fel de sgarieturi pe genunchi si sunt de culoare alba -roz foarte deschis. Arata ca acelea care o femeie care a nascut are pe burta. Ma puteti ajuta nu stiu ce sa fac. Stau in Anglia si doctorii nu ma pot ajuta in privinta asta. Nici nu pot sa ma operez si nici nu as vrea. De cand mi-au aparut mi-e rusine si sa stau in casa in pantaloni scurti ca se vede urat. Am in jur de 35-37 de kilograme (stiu sunt slaba) si am un 1, 50 - 1, 53. Help, me please!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SakoChan a răspuns:

In romana se numesc vergeturi. Nu le poti face sa dispara, dar le poti diminua folosind crema anti-celulitica in mod regulat.

1 răspuns:
| InGeR aLb explică:

Dau funda!